Loader

Gezi Ekibi

 • ORTA EGE TURU

  General Şükrü Kanatlı Mahallesi Atatürk Caddesi Petek Apt. 24/3 Antakya/HATAY, Türkiye , Hatay , Antakya

  PUAN VER
  2 5 değerlendirme sonucu


                                                                 

                                       PAMUKKALE-HİERAPOLİS-KUŞADASI- EFES-SELÇUK- İZMİR

                                                                                      TUR PROGRAMI

  1.GÜNEski Foça’ya yolculuk..

  Hareket saatleri

  Hatay: 17:00  İskenderun: 18:20    Adana: 20:30

  Güzergah: İskenderun Adana Pozantı Konya Afyon Uşak İzmir güzergahını kulanarak Eski Foça'ya yolculuk ediyoruz.

  2.GÜN/  ESKİ FOÇA TEKNE TURU -İZMİR : Aliağa üzerinden Fransa’nın meşhur sahil kenti Marsilya’yı da kurmuş olan Phokaia’ların başkenti Foça’ya ulaşıyor burada bizleri bekleyen teknemize biniyor ve Foça tekne turumuza başlıyoruz. İlk olarak Mitolojide hikayeleri anlatılan denizkızlarının eskiden yaşadıkları, şimdi ise dünyaca ünlü nesli tükenmekte olan Akdeniz foklarının yuva yaptığı siren kayalıklarını görüyoruz. Ardından Orak Adası, İncir Adası, İngiliz Burnu, Fener adası, Metalik Ada, Küçük deniz koylarını geziyor ve bu koylarda yüzme molaları veriyoruz. Tekne turumuzun sonunda aracımıza geçerek İzmir'e hareket ediyoruz İzmir Karşıyaka panoramik tur sonrası Konak Meydanı gezilerimizi yapıyoruz akabinde akşam yemeği ve konaklama için  otelimize hareket ediyoruz. 

  3.GÜN/ SELÇUK-EFES KUŞADASI: Sabah otelimizde yapacağımız açık büfe kahvaltıdan sonra  Çeşme Alaçatıya geçiyoruz. Alacatı merkezde serbest fotoğraf molası sonrası  Çeşme kalesi ve çeşme marine gezilerimizden sonra Selçuk’a geçiyoruz. Öğle yemeği (ekstra) zamanı sonrası 100 yıldır kazılan ve daha %10’luk bölümü çıkarılabilmiş olan Efes Antik Kenti’ni gezmeye başlıyoruz. Roma Dünyası’nın en büyük 4 kentinden birisi olan Efes’te Odeion, Bouleterion, Yukarı Agora ve Bazilika, Prytaneion (Belediye Sarayı), Domitianus Meydanı, Hermes Yol Taşı, Pollio Çeşmesi, hastane yapısı, Memnius Anıtı, Herakles Kapısı, Kuretler Caddesi, Traianus Çeşmesi, Yamaç Evler, Celsus Kütüphanesi, Hamam ve Latrinler, Hadrianus Tapınağı, Celsus Kütüphanesi, Aşk Evi, Mazeus&Mithridates Kapısı, Ticaret Agorası, Mermer Cadde, Reklam Panosu, Agora, Büyük Tiyatro, Liman Caddesi (Arcadiane Caddesi) görebileceğimiz yerler olacak. daha sonra Şirince ve Meryem ana ziyaretleri sonrası  20 dakikalık mesafesi olanKuşadası’na çıkıp fotoğraf molası veriyoruz. Akşam yemeği konaklama için otelimize geçiyoruz

  4.GÜN/ ŞİRİNCE- PAMUKKALE : Sabah kahvaltıdan (ekstra) sonra  Şirince'ye hareket ediyoruz Şirence sokaklarında fotoğraf molası sonrası Aydın üzerinden Denizliye Hareket ediyoruz. İlk durağımız Bergama kralının eşi Hiera adına yaptırdığı aynı zamanda Bizans döneminde Piskoposluk Merkezi’nde olan şehir (polis) Hierapolis Antik Kenti gezisi içinde ; Cin Delikleri,Sutunlu Yol, Neron Devrin’de yıkılan ve yeni yerine yapılan Antik Tiyatro, Apollon Mabedi, Nekropol, Agora,Çald ağ’dan çıkan kalsiyum oksit içeren ırmağın sularının birikimiyle oluşan travertenler görülecektir. Dileyenlere Hierapolis’in sütunlarıyla süslenmiş kutsal havuzda, yüzebilme imkanı (ekstra). Travertenleri gezdikten sonra Denizli merkezde Tekstil fabrikalarından birine geçiyoruz ardından turumuzu bitirererk bir sonraki turda buluşmak temennileriyle ayrılıyoruz.

   

  DÂHİL OLAN HİZMETLER

  DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

   Lüks turizm aracı ile ulaşım

    Müze ören yeri girişleri

   İlk gün varışta sabah kahvaltısı Serpme

     Yemeklerde alınan içecekler

   4*  Otelde konaklama

    TEKNE TURU

   rehberlik hizmetleri

   

   Otelde sabah kahvaltısı

   

   Otelde akşam yemeği

   

   Zorunlu seyahat sigortası

   


   

  FİYAT

  NAKİT ve TEK ÇEKİM

  Yetişkin  (2-3 Kişilik Oda da Kişi Başı)

  699 TL

  7-12 Yaş Çocuk (2-3 Kişilik Oda da Kişi Başı)

  490 TL

  3-6 Yaş Çocuk  (2-3 Kişilik Oda da Kişi Başı)

  330 TL

  NOT: Bonus özellikli kredi kartlarına taksit imkânımız vardır. Vade farkı vardır. Net bilgi için danımanımıza sorunuz

   

  %0 indirim FİYATI 699

  ORTA EGE TURU ÖZELLİKLERİ

  YORUMLAR

  E-BULTEN