Loader

Gezi Ekibi

 • ALAÇATI OT FESTİVALİ

  , , ,

  PUAN VER
  5 1 değerlendirme sonucu

   

  TUR TARİHİ  : 4-8 NİSAN 2019

   

  ESKİ FOÇA İZMİR ALAÇATI ÇEŞME EFES KUŞADASI İZMİR TURU

                                                                                  

  İZMİR’e Yolculuk . Akşam  17.00 da saatlerinde Adana, Pozantı, Konya ,Afyon,  Uşak güzergahını kullanarak İzmir’ e yolculuk ediyoruz.

   

  (HATAY-İZMİR arası 1162 km ortalama 13 saat)

   

  1.GÜN CUMA/ ESKİ FOÇA İZMİR  (64 km ortalama 1 saat)

  Sabah saatlerinde yapacağımız  kahvaltı(ekstra) sonrası  Eski foça da güzel evlerin arasında gezi yaptıktan sonra   İzmir’e geçerek Karşıyaka’da inip feribotla deniz kokusu ve martılar eşliğinde Konak Meydanı’na gidiyoruz.  Konak’ta  vereceğimiz öğle yemeği (ekstra) molasından sonra Kordonboyu ve Kemeraltı’nda gezintimizi yapıyoruz ) molasından sonra İzmir programımıza devam İzmir’deki otelimize geçiyoruz. (Kaya Prestij)

   

  2.GÜN CUMARTESİ/ ÇEŞME &ALAÇATI : (87 km ortalama 1.5 saat)

  Otelde alçağımız kahvaltı sonrası, Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Panaromik olarak Kalenin muhteşem manzarasını fotoğraflıyoruz. Ardından rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan günümüz de otel olarak hizmet veren Kervansaray’ı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanda serbest zamanımızın ardından Alaçatı’yahareket. Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile, Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesi’nce düzenlenecek 9. Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, birbirinden leziz yemekler yapılıyor. Festivalde her sene farklı pişirilecek bir otun ana teması bulunmaktadır. Festival boyunca bu yılın ana teması olacak olan, pişirilecek ot ile yapılmış yemekler yarışacaktır. Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarlarda, çoşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücret karşılığında servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak. Akşam saatlerinde rehberimizin belirleyeceği saatte buluştuktan sonra, otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

  3.GÜN PAZAR / İZMİR SELÇUK-EFES KUŞADASI ( 97 km ortalama 1saat 45 dakika)

  Sabah otelde yapacağımız kahvaltı sonrası Selçuk’a geçiyoruz. 100 yıldır kazılan ve daha %10’luk bölümü çıkarılabilmiş olan Efes Antik Kenti’ni gezmeye başlıyoruz. Roma Dünyası’nın en büyük 4 kentinden birisi olan Efes’te Odeion, Bouleterion, Yukarı Agora ve Bazilika, Prytaneion (Belediye Sarayı), Domitianus Meydanı, Hermes Yol Taşı, Pollio Çeşmesi, hastane yapısı, Memnius Anıtı, Herakles Kapısı, Kuretler Caddesi, Traianus Çeşmesi, Yamaç Evler, Celsus Kütüphanesi, Hamam ve Latrinler, Hadrianus Tapınağı, Celsus Kütüphanesi, Aşk Evi, Mazeus&Mithridates Kapısı, Ticaret Agorası, Mermer Cadde, Reklam Panosu, Agora, Büyük Tiyatro, Liman Caddesi (Arcadiane Caddesi) görebileceğimiz yerler olacak. Daha sonra Şirince ve Meryem Ana ziyaretleri sonrası  20 dakikalık mesafesi olan Kuşadası’na çıkıp fotoğraf molası veriyoruz. Akabinde dönüş yolculuğu..

   

  (İZMİR - HATAY- arası 1262 km ortalama 13 saat)

   

    DÂHİL OLAN HİZMETLER

    DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

   Lüks turizm aracı ile ulaşım

     Müze ören yeri girişleri

   İlk gün varışta sabah kahvaltısı Serpme

     Yemeklerde alınan içecekler

   4*  Otelde konaklama

      Talep olursa Tekne turu

   3 tam gün rehberlik hizmetleri

     Karşıyaka-İzmir feribot 3 tl

   Otelde sabah kahvaltısı açık büfe

   

   Otelde akşam yemeği açık büfe

   

   Zorunlu seyahat sigortası

   


   

    FİYAT

    NAKİT ve TEK ÇEKİM

    Yetişkin  (2-3 Kişilik Oda da Kişi Başı)

      675 TL

    7-12 Yaş Çocuk (2-3 Kişilik Oda da Kişi Başı)

     480 TL

    3-6 Yaş Çocuk  (2-3 Kişilik Oda da Kişi Başı)

     350 TL

   NOT: Bonus özellikli kredi kartlarına taksit imkânımız vardır. Vade farkı vardır. Net bilgi için sorunuz

   

   

  ::::::::::::::::::::::::  İYİ YOLCULUKLAR DİLERİZ ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

  %0 indirim FİYATI 675

  ALAÇATI OT FESTİVALİ ÖZELLİKLERİ

  YORUMLAR

  E-BULTEN